Prace nad Resident Evil 2 Remake postępują. Twórcy wykorzystują doświadczenie z RE6

Prace nad Resident Evil 2 Remake postępują. Twórcy wykorzystują doświadczenie z RE6

Yoshiaki Hirabayashi, producent Resident Evil 2 Remake (PS4), w wywiadzie dla serwisu Videogamer.com przyznał, że zespół stara się „zachować ducha oryginału z PS One”. Dodatkowo doświadczenie i opinie uzyskane w trakcie produkcji Resident Evil 6 niezwykle pomagają nadać konkretny kształt remake’owi.

W rozmowie z serwisem Videogamer.com, Hirabayashi wypowiedział się na temat nadciągającego Resident Evil 2 Remake (PS4):

Nie sądzę, że mówienie ‘Tak, jestem pewny, że damy radę zachować ducha oryginału’ ma wiele sensu. Nasz zespół pracuje tak ciężko, że naprawdę są powody, czemu w ogóle nie muszę wypowiadać tych słów.

A wracając do tematu – remake jak najbardziej może zachować ducha oryginału. Remake pierwszej części jest na to dowodem. Resident Evil 2 to z kolei pierwsza część, jaką samemu ograłem, więc pamiętam, co czułem, gdy grałem w tę produkcję pierwszy raz. Przeniesienie tamtych doświadczeń wywołuje u mnie każdego dnia ból głowy [śmiech]. Prace postępują, stąd sugeruję fanom jeszcze chwilę wykazać się cierpliwością.

Kamera? Tak, zamierzamy zachować oryginalną, ustawioną odgórnie kamerę. Dodatkowo jednak chcemy udostępnić graczom widok z perspektywy trzeciej osoby. Pamiętam swoje doświadczenia i opinie fanów na temat Resident Evil 6, chcę graczom zademonstrować, czego nauczyłem się od tamtego czasu.

Co ciekawe, presja ciągnie się nie tylko od fanów. Hiroyuki Kobayashi, programista Resident Evil 2 przyznał w wywiadzie, że „ma naprawdę szczerą nadzieje, iż Hirabayashi wie, co robi i rzeczywiście rozumie ‘intencje’, jakimi kierował się oryginał”.

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/resident_evil_2_remake/news/resident_evil_2_remake_progressing_resi_6_feedback_being_taken_on_board_says_producer.html

Skomentuj Komentarze (7 opinii)

shaxy dodano: 04.04.2016, 17:33
Niech tylko dodadzą grafikę, animację do RE 2 i mają remake . Coś a'la niedawno wydany RE hd i napewno ludzie by to kupili , a nie musieliby wydawać grubych $$$ na design i itp. Tylko po to , żeby wyszła klapa , bo twórcy poszli myślą czym więcej , tym lepiej
NieWnikaj [83.5.***.***] dodano: 04.04.2016, 19:15
Chętnie kupie :).
Prem dodano: 04.04.2016, 20:59
na ten remake czekałem
kain dodano: 04.04.2016, 22:01
Ja muszę zaliczyć jeszcze jedynkę HD
blue_jack dodano: 04.04.2016, 22:50
Ale pedzinks :D
Rogalus dodano: 04.04.2016, 23:51
Koniecznie niech robia szybciej,bo zbliza sie playstation 4,5 i beda mogli zaczac od nowa remasterowac swoje remastery pod wyzsza rozdzialke.Bieda na maxa Capcom to najwieksza szmata tej generacji.Oni to juz sie zawiesili nie tylko na poczatku poprzedniej,ale chyba jeszcze wczesniej.Zenada,firma dla mnie zdechla,mimo ze kazdego Residenta przeszedlem,nie planuje do tego wracac.Jedynka remaster mnie wymeczyla bieganiem do skrzyni z jednego konca posiadlosci do drugiego,i animacja otwieranych drzwi oglądana po raz 500tny.Kiedys to byl zatuszowany loading,teraz wystatczylo by dac skip pod przyciskiem x i tyle.Ale jak sie przelezalo pod lodem cala poprzednia generacje to nic dziwnego ze to przeroslo tworcow.Stare gry lepiej zostawic w dobrych wspomnieniach i juz nie odswierzac.
Kicius_PL [217.173.***.***] do Rogalus dodano: 05.04.2016, 11:05
Polać mu! dobrze chłop prawi

Zobacz grę w Bazie gier

Resident Evil 2 Remake

Resident Evil 2 Remake
  • Świat: Nie wydano
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Horror, Survival
  • Liczba graczy: 1
  • Kontroler ruchu: nie
  • Grafika 3D: nie
  • Producent: Capcom
  • Wydawca: Capcom
  • Nie