Zelda Breath of the Wild czy Horizon Zero Dawn? Twórca serii Super Smash Bros. porównuje obie gry

Zelda Breath of the Wild czy Horizon Zero Dawn? Twórca serii Super Smash Bros. porównuje obie gry

Pierwszy kwartał tego roku przyniósł rynkowi gier wideo dwa niesamowicie ogromne tytuły osadzone w otwartym świecie, na dwie zupełnie inne od siebie konsole. Horizon Zero Dawn i The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Od tego momentu zaczęły pojawiać się porównania, oraz kłótnie - który tytuł jest lepszy. Głos ostatnio zabrał też twórca serii Super Smash Bros. - Masahiro Sakurai.

Sakurai pisze felietony i różne komentarze w swojej kolumnie, którą ma w magazynie Famitsu. Poruszane są w niej różne tematy growe i okołogrowe. W ostatnim numerze postanowił on zabrać głos w sprawie Horizon Zero Dawn vs The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Ktoś mógłby pomyśleć, że jako osoba pracująca z Nintendo jednogłośnie pochwali przygody Linka, ale jego komentarz jest wyjątkowo wyważony i sensowny.

Nasza recenzja Horizon Zero Dawn - jednej z najlepszych gier oferującej otwarty świat

Sakurai w swoim tekście przyznał, że obie produkcje warte są zainteresowania graczy i po prostu w obie trzeba zagrać jeśli ma się okazję. Jednocześnie jest zaskoczony, że mimo wielu zbieżnych pomysłów i mechanik, obie gry znacząco różnią się od siebie. Horizon Zero Dawn w jego odczuciu jest grą, która mniej stresuje graczy, oferując mechanikę łatwiejszą w opanowaniu. Zeldę porównuje do wyjątkowo męczącego (ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu) produktu, który wymaga przystosowania się pod mechanikę przetrwania.

Sakurai przyznał, że jeśli gra jest łatwa w opanowaniu to bardzo dobrze świadczy o deweloperach. Zaznaczył jednak, że komfort płynący z tego, a zarządzanie zasobami gry to dwie zupełnie różne sprawy. Powtarzanie pewnych wyuczonych czynności jak w Horizonie może według niego bawić równie dobrze, jak pełna dowolność w rozwiązywaniu problemów oferowanych przez Zeldę.

Mieliście okazję zagrać w oba tytuły? Zgodzicie się z tekstem Sakuraia?

Horizon Zero Dawn - rozgrywka z PS4 Pro

 

Źródło: sourcegaming.info/2017/05/09/very-close-very-different-sakurai-column-527/

Skomentuj Komentarze (5 opinii)

kamilinhoPL dodano: 10.05.2017, 16:27
Grałem tylko w Zelde i to dopiero jakieś 15h.Poszła w odstawke bo NieR,bo Persona :P Po platynie w P5 wróce do Zeldy,dobra gra ale sporo rozwiązań dla mnie nie trafionych... Taki Wind Waker HD momentalnie do mnie przemówił a do Breath of the wild jeszcze próbuje się przekonać.Horizon,gdzieś tam jest do kupienia na horyzoncie(lol) ale to dopiero jak limitka potanieje.Zresztą nie pali mi się.Gier aż nadto w kupce wstydu.
Sinner1187 dodano: 10.05.2017, 16:26
Grałem w obie gry - a właściwie to w Zelde dopiero "zaczynam" (jakieś 12h nabite) i powiem że zelda wciąga Horizon na miękko.aczkolwiek nie wiem jak można te dwie gry porównać. Za horizonem przemawia grafika, ale cała reszta mnie nie wzięła (szczególnie mapa i menusy rozwoju postaci jak z Primal). Zelda to łamigłówki, eksploracja, humor.
Mapy porównywalnej wielkości.
gio [94.197.***.***] do Sinner1187 dodano: 10.05.2017, 16:35
Dokaldnie jak kolega powyżej . The Horizon to kolejny odgrzany kotlet taki dobrze wysmażony , pograłem w grę około 20 godzin i nie dałem rady owiany nuda . Grając w Zelde i mając na koncie 120 godzin za każdym razem gdy odpalam grę czuje się znowu jak dziecko .... Zelda pod każdym względem jest innowacyjna to nowe doznanie dokaldnie tak jakbyś grał pierwszy raz .
Emkuzet do Sinner1187 dodano: 10.05.2017, 16:37
To już połowa gry za tobą. +20 godzin zelda mi zajeła przy czym męczyłem się niemiłosiernie.
Sinner1187 do Emkuzet dodano: 10.05.2017, 16:42
Nie mowie ze gra idealna ale bawię się znacznie lepiej niż przy horizon ;)

Zobacz grę w Bazie gier

Horizon: Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn
 • Świat: 28.02.2017
 • Europa: 01.03.2017
 • Polska: 01.03.2017
 • Gatunek: RPG, Otwarty Świat
 • Liczba graczy: 1
 • Kontroler ruchu: nie
 • Grafika 3D: nie
 • Producent: Guerrilla Games
 • Wydawca: Sony Interactive Entertainment
 • Polski dystrybutor: Sony Interactive Entertainment Polska
 • Pełna
Dodaj własną recenzję Oceń grę w Bazie gier