Powstała nowa wersja przenośnego PlayStation 2

Powstała nowa wersja przenośnego PlayStation 2

Amatorskie modyfikacje konsol dawno poszły krok dalej i możemy znaleźć w Sieci przerobione na handheldy konsole stacjonarne. PlayStation 2 lata temu doczekało się przenośnej wersji, ale patrząc na zdjęcia - ciężko uznać stary design za coś wygodnego.

Z podobnego założenia wyszedł GmanModz, który postanowił stworzyć coś znacznie mniejszego niż modyfikacja BenaHecka sprzed kilku lat. Korzystając z postępu technologicznego, zwłaszcza z rozwoju druku 3D, GmanModz stworzył znacznie bardziej kompaktowe i ładniejsze PlayStation 2 w formie handhelda.

Projekt, którym pochwalił się na swoim kanale YouTube'owym nie jest skończony. Traktować trzeba go raczej jako dowód jego pracy i to w którym kierunku całość zmierza. Obudowa została stworzona w druku 3D jak już wspomniałem. Dzięki miniaturyzacji elektroniki udało się to włożyć w dosyć małą obudowę. Do tego zamontowano wbudowany port VGA, ale zrezygnowano z napędu DVD zastępując wczytywanie gier opcją z pendrive'a. Co ciekawe - znalazło się miejsce na karty pamięci.

W powyższym materiale autor na początku opowiada o elektronice, a później prezentuje działanie tego sprzętu. Oczywiście design sprzętu mógłby być lepszy, ale to już kwestia gustu każdego z osobna. Niemniej - całość jest wyjątkowo imponująca. Tym bardziej, że taki sprzęt może kiedyś pojawić się w sprzedaży.

Skomentuj Komentarze (20 opinii)

sullivan_1989 dodano: 28.05.2017, 12:43
Kupowałbym :)
Etisekk dodano: 28.05.2017, 13:42
Dla mnie to ot ciekawostka :).
Konsola w zupełności mi wystarcza bo nie miałbym czasu na to wszystko :D.
I na konsolę czasem brakuje chwili ^^.
lorddan569 dodano: 28.05.2017, 18:25
Zrobiłbym sobie coś takiego jakbym umiał w elektronikę :V
nowakmik dodano: 28.05.2017, 19:50
No mega! Tylko dlaczego granie na portablach jest dla mnie takie niewygodne
MateoChoski dodano: 28.05.2017, 22:09
Jeżeli pojawi się to w sprzedaży kiedyś, to wezmę od razu takie. Kij z tym że już mam PS2, a co do $ONY to gdyby wypuścili takie pomniejszone wersje konsol stacjonarnych do takich przenośnych rozmiarów, ciekawe czy ktoś by to kupił. Ja na pewno bym się złapał na taką zabawkę, PS2 i może PS1.
PiotrK dodano: 28.05.2017, 15:19
Sony powinno coś takiego zrobić PS1, PS2, PSP, Vita i może PS3 (a co, pomarzyć można) w jednym. Cena $199 i ludzie by kupili, a do tego jeszcze lepiej by im się sprzedawały gry z PSNu.
Parker84 do PiotrK dodano: 29.05.2017, 13:57
Gdyby to była jedna konsola odpalajaca wszystko to może by sie udalo, ale tak to niema szans by PS2 sprzedać za $200
rbx23 [81.143.***.***.171.128.183] dodano: 29.05.2017, 17:51
Ciekawe czy beda kiedys emulatory ps2 na smartfony?
Musiol do rbx23 dodano: 29.05.2017, 19:10
PCSX2 - nie.

Play! który jest nowym emulatorem tworzonym od zera - minie parę lat zanim coś się ruszy konkretnego.
helganin dodano: 28.05.2017, 11:33
Ja chce to! Ze 2 sztuki bym od razu kupił :)
Z PSX też bym coś takiego chciał :(
Strife do helganin dodano: 28.05.2017, 11:43
We wszystko z psx możesz na psp grać, tak samo działa i nes, snes, mame, n64 i amiga, wszystko śmiga cacy.
Laughter-XIII do Strife dodano: 28.05.2017, 12:00
Jeśli mówisz o PSP i jej pseudo emulacji N64 to mocno Cię poniosło. Podobnie zresztą z SNESem, gdzie mnóstwo gier działa źle, ma problemy z płynnością i dźwiękiem.
Tomoki [176.227.***.***] do Laughter-XIII dodano: 28.05.2017, 14:07
Mam emulator SNES na PSP i wszystko działa cacy
ReikuX do Tomoki dodano: 28.05.2017, 19:39
Nie wszystko działa np: Star Fox który jest niegrywalny.
Strife do Laughter-XIII dodano: 28.05.2017, 20:01
Zelde przeszedłem bez problemów tak samo Mariosa, wave Racer i parę innych wiec nic mnie nie poniosło, a snes śmiga lepiej niż niektóre gry dedykowane PSP.
Laughter-XIII do Strife dodano: 28.05.2017, 23:29
Chyba jak grałeś bez dźwięku i z input lagiem w granicach 20 klatek na sekundę.

Jedynym emu N64 na PSP jest Dedalus, którego twórca nigdy nie skończył. Emulacja tej konsoli na PSP działa tragicznie i w najlepszym przypadku na granicy "grywalności". Co i tak jest godne podziwu patrząc na bebechy konsoli Sony i fakt, że emulator został porzucony przez twórcę.

Pisanie, że "wszystko śmiga cacy" to najzwyczajniej świecie kłamstwo i dezinformacja wprowadzająca ludzi w błąd. Tobie pozostaje tylko pogratulować samozaparcia, że miałeś cierpliwość się męczyć, aby przechodzić w ten sposób gry.

W przypadku SNES sytuacja jest lepsza, ale również daleka od pełnego komfortu. Przede wszystkim dlatego, że działanie poszczególnych gier to czysta loteria. Zagrasz w pierwszego Earthworm Jima, ale z drugim już masz poważne błędy z dźwiękiem. Kirby koszmarnie gubi klatki i cierpi na poważne lagi, a takie Shin Megami okraszone jest gigantycznymi skokami prędkości, które bardzo utrudniają grę. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 28.05.2017, 23:30
Strife do Laughter-XIII dodano: 29.05.2017, 08:02
Posiłkujesz się tym co wyczytałeś na necie? Czy obejrzałeś na youtubie? Może najpierw sprawdź osobiście. Ze snesem nie ma najmniejszego problemu, przynajmniej te gry które mam wrzucone, donkey kongi, sunset riders, finale, chrono trigger, mario kart. Co do n64 to jakoś udało mi się ukończyć to co mnie interesowało, mnie nie dotknęła jeszcze "choroba " żebym srał pod siebie z okazji spadających klatek, jak to wszyscy wytrawni "gracze" płaczą, bo im frame rate spada. Życzę więcej radochy z grania, a nie szukania dziury w całym.
han'szczela'pierszy do Strife dodano: 29.05.2017, 16:02
a Bucky O' Hara z Nintendo ktos sprawdzal ?? bo by sie zagralo
Pitej do Laughter-XIII dodano: 29.05.2017, 23:54

Cytat:

z input lagiem w granicach 20 klatek na sekundę.


Z czym?
Laughter-XIII do Pitej dodano: 30.05.2017, 00:23
Input lagiem - opóźnieniem między wciśnięciem przycisku a reakcją na ekranie.

Po 'lagiem' zabrakło mi literki 'i'.