Poważne problemy po aktualizacji PS4 do wersji 4.70

Poważne problemy po aktualizacji PS4 do wersji 4.70

Aktualizacja PS4 do wersji 4.70 od kilku dni dostępna jest do pobrania. Wielkich zmian nie wprowadza, a szczyci się przede wszystkim poprawą wydajności systemu. Jednak okazuje się, że sporo osób po aktualizacji ma poważne problemy z konsolą.

Pierwsze informacje o problemach pojawiły się na Reddicie i później szybko zaczęły pojawiać się kolejne osoby z podobnymi problemami. Okazuje się, że jeśli macie odrobinę pecha, to po aktualizacji systemu PS4 do wersji 4.70 wasza konsola może się po prostu nie włączyć. W mniej poważnym wypadku, najczęściej pojawiają się problemy z trybem czuwania, a także z odpalaniem gier.

Aktualizacja PS4 do wersji 4.70. Co nowego?

Pojawiają się komunikaty o uszkodzonych danych na dysku, niektóre osoby zgłaszały problemy z instalacją aktualizacji, która zatrzymywała się w trakcie i nie pomagały nawet godziny czekania. Najwięcej problemów zgłaszały osoby ze zwykła wersją PS4, chociaż to może być spowodowane tym, że takich osób jest po prostu najwięcej.

Spotkaliście się z jakimiś problemami po aktualizacji konsoli do wersji 4.70?

Skomentuj Komentarze (59 opinii)

Traws dodano: 01.06.2017, 10:20
mi się zaczęła aktualizować sama po powrocie do trybu czuwania i akurat czytałem o tym że może się wykrzaczyć, na szczęście wszystko poszło normalnie :) ps4 amator :)
DeliQuent dodano: 01.06.2017, 10:31
miałem chyba grubasa z dobrej serii :)
Zajdi dodano: 01.06.2017, 10:31
Potwierdzam, że u mnie w porządku bez problemów na zwykłej PS4 :)
GregoroV [188.29.***.***] dodano: 01.06.2017, 10:34
Mojej znajomej się to stało, nie mogła odpalić konsoli, ale po ntym razie wkońcu poszło i konsola teraz działa ok.
ivi1987 dodano: 01.06.2017, 10:37
Mi po aktualizacj zaczęła się przycinać. W menu wolniej chodzi i Gta potrafi przyciąć. Wcześniej tego nie zaobserwowałem. Zwykła wersja, z drugiego roku produkcji.
ps321 dodano: 01.06.2017, 10:39
Póki co ok.
Vramin dodano: 01.06.2017, 10:48
Na prosiaku bez problemów.
Bargi dodano: 01.06.2017, 10:52
Ja chyba jestem w czepku urodzony. Grubasek PS3 kupiony tuż po premierze i dalej działa bez zastrzeżeń. PS4 również przy kości, kupiony niedługo po premierze i działa bez zarzutu. :)
czarnooo [185.125.***.***] dodano: 01.06.2017, 10:54
Pobrałem aktualizacje we wtorek, cały czas gram w Horizon i wszystko działa tak samo jak i przed aktualizacją
axeMaltesse dodano: 01.06.2017, 10:57
Mam farta do Sony i nigdy nie mam problemów z ich sprzetem. Za to WN10 ciagle sie pierdaczy i wywala ustawienia overclocka -.-
robson44 dodano: 01.06.2017, 11:10
Mój Prosiak czuje się świetnie.
blue_jack dodano: 01.06.2017, 11:13
U mnie wszystko ok.
Jarsston dodano: 01.06.2017, 11:26
Mój grubas przyjął na klatę aktualizację bez problemu :). Nic się nie wysypało.
Saqurado dodano: 01.06.2017, 10:47
To ile jest milionów konsol i ile z nich się zbrickowało? Promil? Mniej? Tak myślałem, ale trzeba panikować przy każdej aktualizacji. Jeśli to wina softu, który siedzi na dysku, w najgorszym wypadku trzeba ten dysk wyciągnąć i sformatować, jeśli sama konsola na to nie pozwala.
Raven1209 do Saqurado dodano: 01.06.2017, 11:16
Panikowac nie ma co wiadomo tyle kodu więc poprawki w paru miejscach mogą spowodować nieprzewidziane zachowanie innych elementów systemu w jakiś sposób powiązanych. Ktoś to jednak testuje przed wypuszczeniem więc raczej ryzyko problemów jest znikome i być może występuje tylko w przypadku konsol z jakimś zestawieniem ustawień lub innymi czynnikami mogącymi mieć wpływ jak np. Mała ilość miejsca. Co i tak nie zmienia ogólnego poglądu że tak duża firma robiąc oprogramowanie dla takiej masy odbiorców, zwłaszcza że wprowadzane zmiany były symboliczne, powinna się troszkę bardziej przykładać.
Saqurado do Raven1209 dodano: 01.06.2017, 11:32
ehh tylko że sam proces instalacji nie jest w 100% pewny. Podobnie miejsce instalacji, jeśli dysk jest w kiepskim stanie. A nawet pobieranie które zdarza się z błędami, czy zanik napięcia podczas instalacji. Przy 50mln konsol, po prostu muszą zdarzyć się sytuacje losowe. Kiedy mamy do czynienia z niedopatrzeniem, cierpi znacznie większa grupa użytkowników, bo wszyscy ściągają wadliwy firmware. Ryzyko bricka jest zawsze, bez względu na perfekcyjność przygotowania aktualizacji.
Archon_85 [89.64.***.***] dodano: 01.06.2017, 12:17
Mi jak na razie tylko raz pokazało błąd przy odpaleniu gry, że mam uszkodzone dane.
Rosiek181 [31.0.***.***] dodano: 01.06.2017, 12:50
Naszczescie u mnie na rubasku nic się nie słuchało. Raz Rise od tomb Raider się zawiesił
Trolu [109.231.***.***] dodano: 01.06.2017, 13:20
Na Pro zero problemów.
X [193.17.***.***] dodano: 01.06.2017, 13:31
U MNIE JEST OK
Chazy_Chaz dodano: 01.06.2017, 13:50
ja mam starego fata i na nim zainstalowalem nie wchodzi tryb czuwania wogole tylko odrazu się wylacza.
JuniorPlau [91.236.***.***] dodano: 01.06.2017, 13:51
Mam konsolę od roku i żadnych problemów z aktualizacjami nie miałem :)
nowakmik dodano: 01.06.2017, 13:56
Moja z drugiego rzutu od samego początku miała problemy z siecią i do dzisiaj je ma. Teraz jak coś pobieram na konsoli to zawiesza mi router :-)
Largierek dodano: 01.06.2017, 14:01
U mnie na PRO wszystko w porządku :)
LandWarrior dodano: 01.06.2017, 14:04
mam fata i u mnie wszystko ok przebiegło, zero problemów w działaniu czy graniu online po aktualizacji
fred dodano: 01.06.2017, 10:41
witam.ja miałem ten problem.pobierała sie aktualizacja do połowy i konsola zaczeła sie wieszać.wyskakiwały jakieś błędy.musiałem wyłączyć zasilanie żeby uruchomić ps4 i tak bawiłem sie przez 3 godziny aż wkońcu aktualizacja sie pobrała.po tym wszystkim nie miałem już problemu z konsolą ale dużo nerwów mnie to kosztowało.pozdrawiam
DonSychol do fred dodano: 01.06.2017, 14:38
bardzo podobnie miałem, walczyłem z tym lekko ponad godzinę, 3 razy wyciągałem kabel zasilający z konsoli bo nie reagowała na nic, pomogło usunięcie aktualizacji i pobranie jej na nowo. Konsola się wieszała 10sek freeze i 1 sek "ruchu" ale jak się zainstalowało już jest ok.
fred do DonSychol dodano: 01.06.2017, 14:52
właśnie identyczną sytuacje miałem jak Ty.bałem sie tylko o to żeby nie stracić danych ale wszystko jest ok
Calissa dodano: 01.06.2017, 15:29
Mam dwie konsole i na slimie nie mam problemów, ale aż się boję zrobić aktualizacji na facie po przeczytaniu tego newsa @_@
Slawek [46.136.***.***] dodano: 01.06.2017, 15:52
Witam, nie wiem czy to powiazane z aktualizacja, ale od paru dni mam problemy ze znikajacymi (czasami na pare dni) znajomymi na liscie. Ktos tez ma taki problem?
cmoq846 [188.146.***.***] do Slawek dodano: 01.06.2017, 16:12
U mnie konsola nie chciała się włączyć po resecie wszystko wróciło do normalności zwykle PS4
Deaproth [178.235.***.***] dodano: 01.06.2017, 17:27
No ja miałem problem po odpaleniu konsoli(pokazal się znaczek ps i niebieski ekran) zanim jeszcze latka wyszła ale po ściągnięciu przez kompa na USB i wgranie przez tryb bezpieczny udało się odpalić ps =:)
floflo [91.212.***.***] dodano: 01.06.2017, 18:39
Problem z uszkodzonymi danymi zapisu gry na dysku. W czasie grania ds3 poszedł w ... Save ok 60 godzin grania
porckypizgus dodano: 01.06.2017, 11:37
Ja mam problem od ponad roku - nie mogę pobrać łatki do obojętnie jakiej gry np ważącej 3GB a wolnego miejsca mam 17GB. Muszę coś pousuwać aż będę miał np 23GB i dopiero pobiera te 3GB. WTF ? Ma ktoś tak ?
Saqurado do porckypizgus dodano: 01.06.2017, 11:43
Ja przy 100gb mam czasem problem z pobraniem dużej gry. A jeszcze jak włączę np. takiego bf1 który lubi sobie podczas rozgrywki układać pliki na dysku, to już w ogóle. Konsola potrzebuje dużo miejsca. Nie muli ci przy tak zapchanym dysku?
Musiol do porckypizgus dodano: 01.06.2017, 11:50
Konsola potrzebuje zawsze 2X rozmiar pobieranej zawartości plus jakieś pliki tymczasowe. Tak jest napisany system. Więc to nic dziwnego jeśli masz tak mało wolnego miejsca.
Costam [31.174.***.***] do porckypizgus dodano: 01.06.2017, 12:00

porckypizgus napisał:

Ja mam problem od ponad roku - nie mogę pobrać łatki do obojętnie jakiej gry np ważącej 3GB a wolnego miejsca mam 17GB. Muszę coś pousuwać aż będę miał np 23GB i dopiero pobiera te 3GB. WTF ? Ma ktoś tak ?
Ta konsola tak ma. Ja musiałem lekko powyżej 32GB wolnego miejsca zrobić aby weszlo pare giga aktualizacji. Po miesiącu zakupiłem 2TB. Teraz w nowym sofcie można podłączyć dysk na usb (najlepiej wersji USB 3)i sobie zgrać mniej grywalne gry. 1TB to nie wielki koszt w stosunku do nowej gierki. Oczywiście z takiego zew.dysku tez można grać.
Azazel_PL do Costam dodano: 01.06.2017, 13:01
23 gb? Ja mam dysk 4 tb i pomimo 270 gb wolnych nie chce mi pobrac 2 gb łatki. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 01.06.2017, 13:02
porckypizgus do Musiol dodano: 01.06.2017, 20:28
Wiem wiem, ale nie sądziłem, że aż tyle miejsca potrzebuje ;( na tak małą popierdółkę. Lipa. Czekam właśnie do wypłaty i kupuję 2TB bo załamka.
porckypizgus do Azazel_PL dodano: 01.06.2017, 20:28
Łe no to Sony się postarało.
porckypizgus do Saqurado dodano: 01.06.2017, 20:30
Ogólnie nie zauważyłem ale niedługo będzie 2TB. Dzięx.
Darth_Adas dodano: 01.06.2017, 21:51
Mi zaraz po aktualizacji naped przestal dzialac, wydawal jakies dziwne dzwieki i nie rozpoznawal plyt. Resetowanie konsoli gowno dalo, dopiero jak wylaczylem na noc to ruszylo.
Krafcik dodano: 01.06.2017, 11:55
Mi ewidentnie stracila na szybkosci w menu,stony sie wczytuja mega dlugo,a gdy chce przelaczyc miedzy,gra a czyms innym to zwiesza na kilka sekund :/
sector do Krafcik dodano: 01.06.2017, 14:21
Proponuję użyć opcji "ODBUDUJ BAZĘ DANYCH" Tak naprawdę Sony zaleca ją robić po każdej aktualizacji, a przynajmniej raz na jakiś czas. Polecam sobie zrobić to raz na miesiąc, dwa.
Radical do sector dodano: 01.06.2017, 21:51
Kupilem ps4 w dniu premiery 3,5 roku temu i nigdy tego nie robilem a konsola smiga wiec ja polecam tego jednak nie robic bo po co?
Zionalek [185.14.***.***] dodano: 01.06.2017, 22:54
Ja przed aktualizacjom miałem błąd a teraz go niemam i moge grać na multi:)
Kakarotto1 [109.146.***.***] dodano: 02.06.2017, 02:00
U mnie wszystko dziala bez problemu na zwyklej
synek03 dodano: 02.06.2017, 11:04
na PS4 slim 500gb wszystko ok :)
Pl_Oskar [89.64.***.***] dodano: 02.06.2017, 11:08
Ja mam problem z odpaleniem nie których gier
han'szczela'pierszy dodano: 02.06.2017, 15:31
Android.. system..buehehe
Hascer32 [94.254.***.***] dodano: 02.06.2017, 19:59
Mam slima instalka bez problemu puki co działa bez problemu
mastek dodano: 03.06.2017, 10:09
U mnie OK
Davidos [87.206.***.***] dodano: 04.06.2017, 13:51
Witam, po aktualizacji systemu do 4.70 moja konsola po uruchomieniu ma czarny ekran i słychać muzykę z głośników. Po wyciągnięciu kabla hdmi z TV i wsadzeniu obraz się pokazuje. Przed aktualizacją nie było problemów z konsolą.
Mentos [212.180.***.***] do Davidos dodano: 05.06.2017, 14:45
Miałem podobne zjawisko - odpiąłem wszystkie kable (wyszedłem z durnego założenia że to może kwestia jakiegoś przepięcia/ładunku elektrycznego na scalakach), po kilku minutach podłączyłem ponownie i uruchomiłem konsolę. Po kilku resetach i przepinaniu kabla HDMI, na TV pojawiła się informacja o braku poprawnego zamknięcia urządzenia. Od tego momentu wszystko jest ok
Frtxwildboy dodano: 01.06.2017, 11:32
Ślimak bez problemu łyknął.
nowakmik do Frtxwildboy dodano: 01.06.2017, 13:52
Dreamcast? Hahah
Frtxwildboy do nowakmik dodano: 06.06.2017, 08:28
Tak
Haquerek [37.47.***.***] do nowakmik dodano: 08.06.2017, 20:16
To tajny prototyp powstały przy ścisłej współpracy SEGA i Sony, po tym jak Sony wtopiło z Nintendo przy SNESstation
Cyrric dodano: 12.06.2017, 13:23
U mnie po aktualizacji, zaczęła głośno chodzić. do tej pory nie byłem świadomy jej obecności. teraz wow, jakby miała odlecieć.