Sony wreszcie zaczyna reklamować PS4 Pro

Sony wreszcie zaczyna reklamować PS4 Pro

PlayStation 4 Pro mimo zadowalających wyników sprzedaży (co piąta sprzedana konsola od listopada to PS4 Pro), niezbyt było do tej pory reklamowane przez Sony. Ale to chyba pozwoli zaczyna się zmieniać z racji ujawnienia Xboksa One X.

Sony udostępniło dzisiaj dosyć długi materiał wideo (trwa niecałe 3 minuty) w którym przedstawia czym jest PlayStation 4 Pro, co oferuje, co zyskują osoby, które zdecydują się kupić ten model konsoli i jakie gry korzystają najlepiej z dodatkowej mocy sprzętu. Ciężko pozbyć się wrażenia, że to materiał przygotowany w kontrze do zapowiedzi Xboksa One X.

Days Gone - analiza gry na PlayStation 4 Pro w trybie 4K

Microsoft może chwalić się posiadaniem najmocniejszej konsoli na rynku (no, od listopada), zdolnej do wyświetlania grafiki w natywnym 4K (chociaż jak na razie gier w 4K zbyt wiele nie ma). Sony chce więc chce dobrze wykorzystać czas do wypuszczenia konkurenta i przekonać ludzi, że warto wyłożyć 400 dolarów na PS4 Pro, które według wideo - oferuje niewiele mniej w kwestii gier niż konsola Microsoftu.

Reklama PS4 Pro w wykonaniu Sony

Gdyby was ktoś zapytał czy warto kupić PS4 Pro, polecilibyście sprzęt? Jaka jest wasza dotychczasowa opinia o tej konsoli?

Skomentuj Komentarze (56 opinii)

Czaro000 dodano: 16.06.2017, 23:28
Sony wie co robi :)
ps321 dodano: 16.06.2017, 23:58
Komentarz ukryty [Pokaż]
citek [78.131.***.***] dodano: 17.06.2017, 00:23
ta obudowa praktyczniejsza wps4 pro można zdiac pokrywę górna bo jest na zatrzaski i bez problemu sobie przeczyścić uklad chłodzenia bez utraty gwarancji
Laterett [94.254.***.***] dodano: 17.06.2017, 00:24
Jeżeli szukasz w grach czegoś więcej od zwykłej rozgrywki... To jak najbardziej polecam. Znaczy, jak twój portfel wolałby tańszą wersje PS4, to nie ma się czym przejmować. Liczą się gry ;)
Laterett [94.254.***.***] dodano: 17.06.2017, 00:24
Jeżeli szukasz w grach czegoś więcej od zwykłej rozgrywki... To jak najbardziej polecam. Znaczy, jak twój portfel wolałby tańszą wersje PS4, to nie ma się czym przejmować. Liczą się gry ;)
Polski_Asasyn dodano: 17.06.2017, 01:49
Nie sądzę, że wykorzystuję możliwości PS4 Pro, ale nie mogłem sobie darować upgrade'u, tym bardziej po nieudanej próbie przejścia na Xboxa. Tak czy siak, konsola bardzo dobra, jak i podstawowa wersja.
Cherubinek dodano: 17.06.2017, 06:21
Jestem zadowolony ze zwykłej ps4, no i mam tv full HD więc nie zamierzam się przesiadać, niemniej gdybym teraz miał kupować konsolę to zapewne dołożyłbym te kilka setek i nabył pro.
Sykacz dodano: 17.06.2017, 09:28
noctropolis dodano: 17.06.2017, 11:46
wszelkie "polowki generacji" zaprzeczaja idei konsol.
c3urny do noctropolis dodano: 17.06.2017, 12:47
Nasz gry a pozniej wychodza ich remastery i tak samo jest z konsolami. Bylo ps4 wyszedl remaster ps4 pro. Takie czasy
dreszczyk dodano: 17.06.2017, 07:18
Jestem zadowolony. Wygląd nie powala ale konsola sprawia wrażenie solidnej i do tego znikły dotykowe przyciski i panel błyszczący. Jeśli chodzi o gry to dopiero się przekonamy. Sam z siebie nie przesiadł bym się ale pojawiła się pewna okazja więc skorzystałem.
kud47 do dreszczyk dodano: 17.06.2017, 09:16
Nikt jeszcze nie wspomniał, że ps4 pro jest mega cicha w porównaniu do ps4. ; )

to miał być nowy komentarz a nie odpowiedź dla "dreszczyk"... Edytowano 1 raz. Ostatnio: 17.06.2017, 09:18
Chazy_Chaz do kud47 dodano: 17.06.2017, 09:37
nie nie jest mega cicha mialem kilka sztuk i troche ja slychać ale nie zawsze.
Drakson do Chazy_Chaz dodano: 17.06.2017, 10:21
Wszystko zależy od otoczenia w jakim Ps4 Pro się znajduje. Jeśli jest w szafce przytłoczona ściankami (boki i tył konsoli), to będzie wyła jak szalona, wystarczy jednak dać jej więcej przestrzeni do "oddychania" i naprawdę jest cichą konsolą, praktycznie niesłyszalną. Na plus na pewno jest możliwość zdjęcia górnej obudowy bez jej rozkręcania, posiada zatrzaski. W razie gdyby konsola nałykała się kurzu przez co się grzała, to bez problemu wyczyścimy wentylatorek :) Konsola ogólnie jest solidną konstrukcją, póki co od 5 miesięcy posiadam i nic złego się z nią nie dzieje. Dla zboczeńców graficznych również przypadnie do gustu, 4k, HDR (podstawowa wersja również zawiera HDR) tryb Turbo Boost poprawiający wydajność gier, które nie otrzymały aktualizacji pod Pro. Teraz kiedy konkurencja w ciągu najbliższych miesięcy wypuści swoją mocniejszą wersję konsoli, to PlayStation 4 Pro zyska na tym, w końcu konsola powinna być bardziej rozpieszczana przez deweloperów niż dotychczas, jeśli chodzi o wsparcie dla tej wersji konsoli, mam taką nadzieję. Osobiście jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam :)
c3urny do dreszczyk dodano: 17.06.2017, 10:41
Obie konsole posiadam od dnia ich premier. Wyglad mnie nie obchodzi ale zwykla ps4 przy pro wyglada jak jakas plastikowa chinska tandeta. Pro jest tez jak do tej pory duzo cichsze ale to ps4 dziala bez zarzutu. Pro jakis czas temu z niewiadomych przyczyn nie chcialo sie uruchomic wiec sony wymienilo mi konsole na nowy egzemplarz. Teraz natomiast nowe pro gdy wejdzie w tryb uspienia czy czuwania nie wybudza sie z niego. Jedynym ratunkiem jest odciecie zasilania co powoduje sprawdzanie dysku i systemu (raz uszkodzil mi sie zapis gry).
Chazy_Chaz do Drakson dodano: 17.06.2017, 12:59
nie nie jest w szafce i chodzi czasem jak odkurzacz mialem kilka sztuk :) i wszystkie byly takie same ,
rozjo dodano: 17.06.2017, 13:39
Ja się wstrzymuję z zakupem ps4 pro i czekam na zapowiedź w przyszłym roku PS 5.
niewiem [79.184.***.***.167.108.63] dodano: 17.06.2017, 08:34
A mnie PS4 PRO wku***a, bo na niektórych tytułach wyje jak silnik odrzutowy. Przy próbie zgłoszenia konsoli z uwagi na głośne działanie wywala informację, że tak ma być. Niech się Sony nauczy robić wreszcie wydajne chłodzenie bez potrzeby wsadzania wiatraka z dużą ilością obrotów.
kud47 do niewiem dodano: 17.06.2017, 12:05
konsola poziomo czy pionowo bez podstawki? ma dużo wolnego miejsca czy zamknięta przestrzeń - jakiś regał?
niewiem [79.184.***.***] do kud47 dodano: 17.06.2017, 13:12
Poziomo, stoi na stoliku, wszędzie wolna przestrzeń. Ma tak od początku https://www.youtu(...)_HLTrTYs - teraz już stoi na środku stolika.
Alocore do niewiem dodano: 17.06.2017, 13:51
U mnie cichutko z pro, tak samo w poziomie na srodku obok tv,mozliwe ze poprostu wadlimy model z tasmy produkcyjnej czy cos w ten desen
d3vils33d dodano: 17.06.2017, 14:11
Ja swoja PS4 kupiłem na premiere do tej pory pięknie mi sluzy ale padl mi telewizor wiec nie myslac wskoczyłem w 4K HDR, myslalem o PRO ale do tej pory nie wiem dlaczego Sony nie wrzucilo do wersji pro BR UHD dlatego polacze przyjemne z pożytecznym i jako naped do filmow kupuje klocka X kiedyś miałem na jednej polce x360 i PS3 wiec teraz PS4 i XOX. Na PS5 raczej nie ma co liczyc przez najbliższe 2-3 lata wiec dwie konkurencyjne konsole w jednym miejscu to będzie najlepsze wyjście żeby tylko czas na gry znaleźć bo pracy coraz więcej do tego rodzina i doba zaczyna się strasznie kurczyć :)
Artik do d3vils33d dodano: 17.06.2017, 14:54
W PS5 też nie będzie BR UHD. Sony musi sprzedawać też odtwarzacze z BR UHD dlatego nie daje ich do konsol.
Alocore do d3vils33d dodano: 17.06.2017, 15:44
Ja przed pro mialem tez kupic one s ale wstrzymalem sie do one x i kupilem pro, do 4k netflix starcza, a jak masz android tv to polecam aplikacje kodi do filmow w 4k
dawidurb dodano: 17.06.2017, 18:20
Wszystko wyglada fajnie, szkoda tylko że większość reklamowanych gier jeszcze nie ma :)
Raven1209 dodano: 16.06.2017, 23:37
No konsola całkiem fajna. W sumie to oczekiwałem czegoś takiego od standardowej wersji ale widać analitycy wyliczyli że droższa by się nie sprzedawała. Ale do sedna. Jestem na TAK ale pod warunkiem że zrobią coś z tym wyglądem. Zwykłe PS4 wygląda drapieżnie i po prostu ładnie. Slim i Pro to kompletny bull$h*t. Zaprojektujcie jakeś Pro Slim o wyglądzie kanciastym i drapieżnym i kupuję od razu. Wiadomo sprzęt ma przede wszystkim działać ale dla mnie wygląd ma też bardzo duże znaczenie.
czaczi87 do Raven1209 dodano: 16.06.2017, 23:57
Mnie się nowa stylistyka podoba, bo zrezygnowali z tego tragicznego panelu piano black, który rysował i palcował się od samego patrzenia na niego ;)

Dla mnie najładniejsza konsola to dalej PS2 Fat. Swego czasu wyglądała tak przyszłościowo i elegancko, że nie można było oderwać od niej wzroku. Szczególnie w kontraście do ówczesnych pecetów.
Raven1209 do czaczi87 dodano: 17.06.2017, 00:01
No PS2 FAT było spoko. Mi się ten kawałek błyszczącego plastiku podoba ale przecież ten kawałek jest wymienny a nowsze wersje miały już całość matową. Mi chodzi o te okrągłe i dziwaczne kształty. Nijak mi to nie pasuje.
Chazy_Chaz do Raven1209 dodano: 17.06.2017, 09:35
pro jest ladne i slim ale trzeba się tego troche na ogladac wtedy zwykle ps4 robi się takie przestarzałe troche :)
sector do czaczi87 dodano: 17.06.2017, 15:44
Czy tylko ja zauważyłem bardzo duże podobieństwo nowego Xboxa One X (czy jak to się nazywa?) do Playstation 2 fat?
TobiAlex do czaczi87 dodano: 18.06.2017, 01:56
Najładniejsze to jest Wii U
blob [5.102.***.***] dodano: 17.06.2017, 08:40
Biorę Xboxa X na premierę.
Po co mam się pakować w słabą konsole za pół roku to PRO będzie ledwo dyszeć z grami bo za słabe ma bebechy i tak ledwo dyszy od premiery więc trzeba iść z postępem a nie się cofać AMEN.
TobiAlex do blob dodano: 18.06.2017, 01:59
LOL!
Artik dodano: 17.06.2017, 10:08
Teraz zaczynają reklamować PRO, bo czuja na grzbiecie ciężar nadchodzącej konsoli MS i wiedzą że PRO jest słabsze.
wichura1 do Artik dodano: 17.06.2017, 11:34

Artik napisał:

Teraz zaczynają reklamować PRO, bo czuja na grzbiecie ciężar nadchodzącej konsoli MS i wiedzą że PRO jest słabsze.


Tylko sama konsola, nawet najszybsza, bez gier do niczego się nie przyda. Dodatkowo Microsoft sam zabija swoje konsole dając gry z konsol na PC. Gracz mający PC nie kupi XBOX-a.
MB [176.122.***.***] do wichura1 dodano: 18.06.2017, 01:57
Mylna teoria. Porównywalny pecet osiagami do One X kosztuje z ponad 5000 a nie ponad 2000 tys. Sama karta graficzna to wydatek 2000+ a gdzie reszta. Nie byłbym taki pewny czy wszyscy pececiarze ominą szerokim łukiem One X.
TobiAlex do wichura1 dodano: 18.06.2017, 02:00
Otóż to. A MS ze swoim PlayAnywhere praktycznie wyzbył się exclusivów.
Chazy_Chaz dodano: 17.06.2017, 09:34
ja powiem tyle do wczoraj byłem zdania ze roznice są niewielkie w takim Horizon miedzy PS4 Pro a zwykłym ale roznice są bardzo duze gra wyglada o wiele lepiej
do tego 4K tv z HDR i jest magia . ale tylko na pro.
Etisekk do Chazy_Chaz dodano: 17.06.2017, 10:58

Chazy_Chaz napisał:

ja powiem tyle do wczoraj byłem zdania ze roznice są niewielkie w takim Horizon miedzy PS4 Pro a zwykłym ale roznice są bardzo duze gra wyglada o wiele lepiej
do tego 4K tv z HDR i jest magia . ale tylko na pro.

Cieszymy się twoim szczęściem :)
Dobrze że pieniądze nie poszły w błoto nie ? :) masz te moc masz te moc i korzystaj z niej non stop
Gościu [95.91.***.***] do Chazy_Chaz dodano: 18.06.2017, 03:47
BRAWO TY ..
Kaczor [95.91.***.***] do Chazy_Chaz dodano: 18.06.2017, 03:59
PS4, PS4 pro czy Xbox x co to z różnica ?
Sprzęty oferują podobną jakość grafiki sprzętu PC low end.
Grać i cieszyć się tym, grafika to drugorzędna sprawa..
chudini85 dodano: 18.06.2017, 07:43
Mam zwykłą ps4 i jestem bardzo zadowolony, myślalem nad kupnem pro ale tv 4k z hdr10 to dosc duży wydatek a bez takiego tv różnice są znikome, wsparcie gier też niewielkie jak narazie najwiecej z pro skorzystały rise of the tomb rider oraz horizon zero dawn. Dlatego uważam że nie ma sensu kupować nowej konsoli i tv dla dwóch gier. To tylko moje zdanie
Jlb [92.237.***.***] dodano: 17.06.2017, 11:08
Byłem zmuszony ostatnio zmienić telefon, więc tym razem dałem szanse nowej xperii xz premium i muszę wam powiedzieć, że w duecie z pro i apk. remote play, jest to najlepszy multimedialny kombajn jaki kiedykolwiek miałem! Zero smużenia czy rwania obrazu, ba! Obraz jest ostry jak żyletka! Pro skaluje go w dół z 4k, przez co jest to najostrzejsze fhd jakie kiedykolwiek widziałem,maksymalnie ostre i zapakowane w 5,5 calowy ekran,który ma ponad 800 pixeli robi świetną robotę,bo wygląda to lepiej niż na moim tv ks7000! No i na koniec wisienka na torcie w postaci wsparcia dla hdr!:D Prosiak daje kopa! Polecam!
unknownguy [192.166.***.***] do Jlb dodano: 17.06.2017, 21:06
Haha jesteś mistrz! :D
Gościu [95.91.***.***] do Jlb dodano: 18.06.2017, 04:06
Chłopie ty to tak na poważnie piszesz ????
BRAWO TY
lukas0203 [95.160.***.***.178.46.64] do unknownguy dodano: 18.06.2017, 07:25
Mam zwykłą ps4 i jestem bardzo zadowolony, chcialem kupić pro lecz po pierwsze bez odpowiedniego tv nie ma to sensu mowie tu o naprawde konkretnym tv nie badziew za 3 tysie gdzie widze ze tu niektorzy sie takimi jaraja. Tv taki gdzie jest 4k i hdr10 bo na takim nalezalo by grac to wydatek ok. 14 tys na ktory przyznaje ze mnie nie stac a po drugie nawet gdybym mial ten tv to i tak uwazam ze wsparcie na pro jest bardzo liche bardzo malo tytulow wykorzystuje naprawde ta moc jak dotad najlepiej zrobily to rise of the tomb rider i horizon zero dawn.
Jlb [92.237.***.***] do Gościu dodano: 18.06.2017, 11:25
A masz z tym jakiś problem? Bo ja np. miałem duży opad szczęki, to chyba warto się tym podzielić, w końcu wbrew pozorom to mnóstwo osób korzysta z remote play w tym i ja np. wcześniej na vicie a to jest przeskok jak z malucha do mercedesa
Jlb [92.237.***.***] do lukas0203 dodano: 18.06.2017, 11:59
Porządne pudło klasy premium kupisz już od ponad 4tyś i nie pieprz mi tu o tv za 14tyś bo ty to chyba np. kupując samochód odrazu byś celował w mercedesa? Zajrzyj na jedno, drugie, trzecie forum, kup, sprawdź i się wypowiedz co jest dobre a co badziewiem, bo coś mi się wydaje że pijesz do mnie.Zresztą, co ja ci tu będę pisał,to tak jak by prawiczkowi tłumaczyć co to jest cipk@
Q-Naro dodano: 17.06.2017, 11:40
Jest to moja trzecia konsola PS4 w tym pierwsza PS4 Pro i jak dla mnie żadnej różnicy nie ma, chociaż mam telewizor 4k i hdr i co z tego ? Gra się tak samo jak na zwykłym PS4. Być może nie ma jeszcze takich gier które pokazywały by jakąś konkretną różnice, bo doszukiwanie się pixelów czy klatek dla mnie nie ma sensu. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 17.06.2017, 11:42
Adrian24 [37.47.***.***] do Q-Naro dodano: 18.06.2017, 12:38
Zapewne masz za słaby tv z 4K i hdrem
FrogDR [91.222.***.***] dodano: 17.06.2017, 22:42
Kogos to dziwi ? Wszystko z godnie z logika biznesu...Z poczatku nie reklamowali bo wazniejsze bylo zeby ludzie stare modele wykupywali...A ze teraz nadchodzi konkurencja w postaci XOX no to trzeba pokazac swoja najmocniejsza strone...:>Zal mi tylko naiwynych dzieci ktorzy mysleli ze Scorpion bedzie jakis POTEZNY. Zrozumcie ze juz ZADNA KONSOLA nie bedzie POTEZNA ! Bo rynek pokazal ze lemingi i tak po leca do sklepu i kupia nastepna generacje nawet jak pupy urywac nie bedzie...
MB [176.122.***.***] do FrogDR dodano: 18.06.2017, 02:01
Skoro konsola potrafiąca odpalać gry w natywnym 2k czy 4k nie jest potężna to ja nie wiem czego wy ludzie jeszcze oczekujecie. 8k?
TobiAlex do FrogDR dodano: 18.06.2017, 02:03
Ciekawe ile lemingów by kupiło konsolę za 3500 zł....
FrogDR [91.222.***.***] do MB dodano: 18.06.2017, 13:48
Naprawde uwazasz ze skok miedzy ostatnimi generacjami jest POTEZNY ? Trudno go wedlug mnie nazwac chociazby duzym...No ale widac mamy rozne wymagania i oczekiwania...A i nie sama rozdzielczoscia czlowiek zyje ;)
FrogDR [91.222.***.***] do TobiAlex dodano: 18.06.2017, 13:54
W Polsce napewno malo, ale juz za granica taka kwota wcale jakas mega kosmiczna nie jest...No i napewno to by nie byly lemingi...Tylko bardziej swiadomi kupcy przy takiej kwocie jak juz ktos wydaje..Ale bo wiem co chcesz powiedziec ze malo co by sie sprzedalo.. Ja to rozumiem mimo ze nie popieram...Bardziej chodzi mi o tych naiwnie wierzaczych ludzi ze doczekaja sie mocarnej taniej konsoli. O to mi chodzi zeby ich wyprowadzic z bledu bo takie cos nie nastapi juz nigdy... Bo to sie im zwyczajnie nie kalkuluje...
Mariusz1987 dodano: 19.06.2017, 08:40
Czyli na zwykłym ps4 hdr nie działa?bo tak można wywnioskować z Twojej wypowiedzi;) . Mówisz że różnice są bardzo duże? na yt są porównania w 4k i ja nie widzę żadnej różnicy(wiem wiem to yt-ale skoro mówisz że różnice są bardzo duże to ja powinienem zobaczyć choć minimalną)