Legacy of Kain - zobaczcie projekty ze skasowanej gry

Legacy of Kain - zobaczcie projekty ze skasowanej gry

Legacy of Kain to jedna z tych serii, która ma swoich bardzo wiernych fanów czekających od lat na kolejną odsłonę. Po wydanie Legacy of Kain: Defiance, serię pogrzebano. Późniejsze próby w postaci Legacy of Kain: Dead Sun oraz sieciowym Nosgoth również nie zostały ukończone.

Okazuje się, że Legacy of Kain jest projektem, który powraca z zaświatów co jakiś czas. Legacy of Kain: Dead Sun tworzone było na konsole poprzedniej generacji i miało nam przedstawić wampirzy świat tysiące lat po wydarzeniach z Soul Reavera i LoK: Defiance. Brytyjskie studio Climax pracowało nad grą, ale po jakimś czasie Square Enix uznało, że projekt nie ma sensu i go skasowało. Uratowano sieciową grę Nosgoth, która przez długi czas pozostawała w testach, ale i ten projekt skasowano.

Nowe informacje na temat skasowanego Legacy of Kain: Dead Sun

Wydawać by się mogło, że to koniec dla Legacy of Kain, ale... nie. Kilkanaście dni temu pojawiły się w Sieci rysunki koncepcyjne z nowego projektu Legacy of Kain, który został złożony na ręce Square Enix w 2016 roku jako potencjalna gra. Niestety, projekt nie dostał zielonego światła, więc artysta odpowiedzialny za rysunki - Paul Scott Canavan - pokazał światu to, co zaprojektował na początek.

Na rysunkach możemy zobaczyć nie tylko Kaina, ale także Raziela, filary Nosgoth, a także kilka dodatkowych lokacji z rzutu izometrycznego, co może wskazywać, że planem nieznanego nam dewelopera była chęć odświeżenia Blood Omen: Legacy of Kain i późniejszych odsłon. Niestety dla fanów - projekt jak wspomniałem nie został zaakceptowany, więc kolejne lata nam miną na złudnym czekaniu aż coś w tym temacie się ruszy.

W galerii poniżej znajdziecie wszystkie rysunki artysty.

Źródło: https://paulscottcanavan.squarespace.com/concept-art-1/#/omen/

Skomentuj Komentarze (7 opinii)

Pssfan [188.146.***.***] dodano: 17.06.2017, 13:52
Pamiętam jak grało się na szaraku, piękne czasy. Dobrze ze gry z szaraka wracają do lask,miały swój klimat.
Lilim dodano: 17.06.2017, 15:26
Bez Amy nie mają co brać się za dokończenie historii. Szczerze mówiąc to po tylu latach i to bez udziału Amy, chyba wolałbym żeby markę pogrzebano. Wszystkie części są nadal dostępne i jak najbardziej grywalne, a próby ich wskrzeszenia gwarantują więcej szkód niż pożytku.

Umarł król, niech żyje król.
Bufelele dodano: 17.06.2017, 21:23
Dla wszystkich tych którzy zatracili się na wiele wiele godzin w całej serii, lepiej chyba żeby została w pamięci taka jaką się zapamiętało. Niż dostać reboota (daj Boże) albo całkiem co innego..... Bo w dzisiejszych czasach nic nigdy nie wiadomo hehehe
kain dodano: 18.06.2017, 01:00
Moja ukochana seria. Ile bym dał żeby zagrać w kolejną część.
Laughter-XIII dodano: 17.06.2017, 14:05
Mogła to być grą bliższa stylowi Blood Omen, ale nadal kontynuująca wątki Defiance i wypełniająca ostatnią lukę w historii. Przynajmniej w ten sposób łatwiej byłoby wcisnąć Raziela, pomimo tego co się z nim stało pod koniec ostatniej odsłony.

Chociaż wątpię abyśmy kiedykolwiek otrzymali ostatni brakujący rozdział sagi i jeśli seria kiedykolwiek wróci to pewnie w formie reboota/osobnego projektu w znanym uniwersum. Patrząc na kroki Square jest to jednak mało prawdopodobne - ta firma jest wybitnie krytyczna wobec marek Eidosu i inwestuje poważnie jedynie w Tomb Raidera. Hitmana (już przeszłość), Deusa i LoK traktują jak kula u nogi.
Anonym do Laughter-XIII dodano: 18.06.2017, 01:16
Szkoda mi raziela
Garro [93.95.***.***] dodano: 18.06.2017, 07:14
Dać chłopakom od Mercurysteam, trochę ich przypilnować by nie popłynęli za bardzo i zrobić na kształt LoS2