Tegoroczne targi E3 najpopularniejsze od wielu lat

Tegoroczne targi E3 najpopularniejsze od wielu lat

Według dostępnych statystyk, tegoroczne targi E3 cieszyły się bardzo dużą frekwencją - największą od ponad dekady. Ma to najpewniej związek z otwarciem imprezy dla wszystkich miłośników gier wideo.

Tegoroczne targi E3 cieszyły się dużą frekwencją - do Convention Center w Los Angeles przybyło 68 400 entuzjastów rozrywki elektronicznej. To o ponad 18 000 więcej osób niż w zeszłym roku, kiedy na imprezę przybyło 50 300 gości. Rekord wciąż jednak przypada na rok 2005, kiedy liczba uczestników przekroczyła 70 000.

Jaka gra była najpopularniejsza na E3 2017?

Wiemy już, że najpopularniejszą grą targów było Star Wars Battlefront 2, ale pozostaje jeszcze popularność poszczególnych firm. Jak się okazuje w media społecznościowych najwięcej mówiło się o Microsoft, głównie za sprawą zapowiedzi Xbox One X (lekko ponad 25% przypadków). Na drugim miejscu uplasowało się Nintendo (24,11%), a na trzecim Electronic Arts (lekko ponad 20%). Na podium nie znalazło się Sony. Jeśli jednak wziąć pod uwagę przychylność społeczności, wygrywa tutaj Electronic Arts, o którym ponad połowa internautów wypowiadało się pozytywnie.

W ramach przypomnienia podrzucamy najpopularniejszy zwiastun pokazany w trakcie E3.

Star Wars Battlefront 2 - oficjalny zwiastun rozgrywki

Targi na E3 na przyszły rok zaplanowane są na datę 12-14 czerwca.

Źródło: http://gematsu.com/2017/06/e3-2018-set-june-12-14

Skomentuj Komentarze (10 opinii)

miastalman dodano: 19.06.2017, 12:23
Popularne bardziej niż kiedykolwiek. Niezbyt. Że niby są popularniejsze od kiedykolwiek (czyli innych targów l nazwie kiedykolwiek)?
Kris [85.202.***.***] dodano: 19.06.2017, 12:24
EA na tych targach wypadło zdecydowanie najgorzej ze wszystkich konferencji.
KapselPL dodano: 19.06.2017, 12:53
Nie dziwi mnie, że Battlefront 2 został najpopularniejszą grą tych targów. Sam na tą grę czekam, a hype na Gwiezdne Wojny jest coraz większy, żeby tylko było więcej zawartości OFFLINE,. Zawartość single'a kulała, ale już teraz wiemy, że osiągniecia dotyczące rozwoju postaci bedzie można przenieść do trybu ONLINE, co sugeruje, że tryb offline nie licząc kampanii może być spory. Czekam też na Wolfenstein: The New Colossus.
ja0lek dodano: 19.06.2017, 15:13
Jak dla mnie zeszłoroczne e3 było dużo lepsze. Na tym dosłownie się wynudziłem. Żadnych ciekawych niespodzianek
ka-mil dodano: 19.06.2017, 13:16
Ludzie liczyli na jakieś petardy a tu same crapy dali... Nic oprócz Battlefronta nowego nie było jakimś zaskoczeniem. Boję się że nowe tytuły będą już na nową generację,mam na myśli Death Stranding,Bloodborne 2 i Tlou 2.
Krusher do ka-mil dodano: 19.06.2017, 13:35
Petardy to możesz kupić na odpuście. Napisałeś że nic poza Battlefrontem nie było zaskoczeniem, a serio Battlefront był ? :D. Przez takie gimby jak Ty producenci musza gonić za nowymi produktami bo wiecznie za mało. Days Gone, Spider-Man, Shadow, Dragon Ball, God of War itd zrobiły dobrą robotę i nie uważam że dostaliśmy crapy. Szczerze mówiąc wole zapewnienie co do powstających gier niż pierdylion zapowiedzi nowych które dostaniemy(lub nie) za 5-10 lat.
ka-mil do dodano: 19.06.2017, 14:14
Lol,stary ja mógłbym być twoim ojcem. Co Cię tak zadowolilo w tych targach,kolejne przypuszczenia i chwalenie się exami które nie mają jeszcze dat premiery. Jak masz propsowac takie badziewie to lepiej nie wypowiadaj się publicznie.
Olson do ka-mil dodano: 19.06.2017, 14:48
Battlefront byłby w jakimś sensie niespodzianką jakby nie wyciekł 12-minutowy gameplay jakieś kilkanaście godzin przed konferencją.
Vex do ka-mil dodano: 19.06.2017, 15:09
Możesz być nawet papieżem nic to nie zmieni, jak dla ciebie DLC do pierwszego Battlefronta o nazwie Battlefornt 2 to zaskoczenie.
ka-mil do Vex dodano: 19.06.2017, 15:29
Zle to ubralem w słowa,powinienem napisać jedyny pozytyw a nie zaskoczenie. Co nie zmienia faktu że te targi to wielkie nie porozumienie i argumenty typu że był gow czy days gone do mnie nie przemawia. Z całym szacunkiem seria God of war która czeka na teraz na swoją kontynuacje niczym nie zaskoczyła oprócz widoku TPP ,days gone to gorsza kopia Tlou,Spider-Man mnie nie interesuje bo to kolejny odgrzewany kotlet który nic nie wnosi. Ot takie moje zdanie.