Twórca Dragon's Dogma i Devil May Cry 3 przeprasza za brak swojej gry na E3

Twórca Dragon's Dogma i Devil May Cry 3 przeprasza za brak swojej gry na E3

Hideaki Itsuno zapowiedział w styczniu, że w tym roku ogłosi swoją nową grę. Wielu fanów liczyło, że nastąpi to na targach E3. Tak się jednak nie stało, więc twórca wydał stosowny wpis.

Hideaki Itsuno pracuje aktywnie nad nowym projektem, ale nie ujrzeliśmy go na targach E3. Producent napisał więc odpowiedni wpis i zapewnia, że prace nad następną grą przebiegają płynnie. Twórca jest znany z serii Devil May Cry, gdzie po pierwszej odsłonie przejął rolę reżysera. Tworzył również Dragon's Dogma, gdzie także pełnił tę samą funkcję.

Reżyser serii Devil May Cry i Dragon’s Dogma szykuje dużą zapowiedź na ten rok

Plotki o Devil May Cry 5 wracają co jakiś czas i wielu fanów pokłada nadzieję, że Hideaki Itsuno pracuje właśnie nad nowymi przygodami charyzmatycznego Dantego. Oliwy do ognia dodaje Capcom wypowiadające się niejednokrotnie o tym, ze seria Devil May Cry jest dla firmy bardzo istotna i nie zostaje porzucona. Ostatnią odsłoną serii był kontrowersyjny reboot o tytule DmC: Devil May Cry stworzony przez zachodnie studio Ninja Theory. Chociaż krytycy chwalili nowe podejście to fani byli bardzo zawiedzeni zmianami w rozgrywce i wizerunkiem bohaterów. Gra sprzedała się bardzo słabo. Potencjalnie nowa odsłona miałby być kontynuacją Devil May Cry 4 z 2008 roku i wrócić do klasycznej formuły. 

Za Devil May Cry 5 przemawia również jedna sytuacja. Znany z serii aktor głosowy Johnny Young wrzucił swego czasu zdjęcie z sesji nagraniowej, gdzie razem z Rubenem Langdonem (aktor wcielający się w Dantego) nosił strój do sesji motion capture.

Możliwe też, że Hideaki Itsuno pracuje nad nową odsłoną Dragon's Dogma. Wówczas zapowiedź zmierzającego do nas remastera przestałaby kogokolwiek dziwić. Nie ma jednak co gdybać. Fani muszą uzbroić się w cierpliwość i liczyć, że projekt zostanie zapowiedziany niedługo. Możliwe, że nastąpi to podczas tegorocznej edycji Tokyo Game Show.

Źródło: twitter (Hideaki itsuno)

Zobacz także

Skomentuj Komentarze (8 opinii)

kain dodano: 19.06.2017, 19:11
A może by tak nową Onimushę?
gipsi do kain dodano: 19.06.2017, 21:37
Capcom coś pokazało na e3 oprócz Monster Hunter i Marvel vs Capcom? Serio pytam bo jakoś nic mi się nie rzuciło w oczy a podczas tegorocznego e3 jestem raczej mocno zapracowany i wszystkiego nie śledziłem.
Mooniok do gipsi dodano: 19.06.2017, 23:25
To sobie sprawdź
gipsi do Mooniok dodano: 19.06.2017, 23:33

Mooniok napisał:

To sobie sprawdź

Nie mam internetu, a na telegazecie nic nie znalazłem.
Mooniok do gipsi dodano: 19.06.2017, 23:39
Bez internetu nie mógłbyś mi odpisać
gipsi do Mooniok dodano: 20.06.2017, 00:17
Aj przejrzałeś mnie. Szach mat! No i mnie pokonałeś.
Musiol do gipsi dodano: 20.06.2017, 00:47
Nic nie pokazali. Dobili jedynie posiadaczy Switcha mówiąc,że MonHun XX Japonii nie opuści.
gipsi do Musiol dodano: 20.06.2017, 14:23
Dzięki właśnie jak googlowałem to nic mi nie pokazywało więc nie wiedziałem czy pokazali same popierdółki albo remaki czy nic. A o MonHun nie słyszałem więc dzięki za info.

Komentarze (8 opinii) Skomentuj