NiOh. Opis przejścia, misje fabularne, Kodamy, bossowie

  | Encyklopedia: NiOh

NiOh. Opis przejścia, misje fabularne, Kodamy, bossowie

NiOh to produkcja studia Team Ninja łącząca w sobie takie serie jak Ninja Gaiden oraz Dark Souls. W grze kierujemy Williamem, znanym jako Sir Anjin, który wyrusza z Londynu za alchemikiem Edwardem Kelleyem by odzyskać swojego ducha opiekuńczego. Gra jest długa i bogata w rozległe lokacje, więc przygotowaliśmy dla Was ten opis przejścia.

W tym tekście skupimy się na misjach fabularnych. Zadania poboczne pojawią się wkrótce w osobnym artykule, który podobnie jak ten - będzie rozbudowywany aż do momentu ukończenia.

0. Prolog - Londyńska Tower

Po filmiku, który wprowadzi nas w zalążki historii, znajdziemy się w londyńskiej wieży Tower, gdzie więziony jest nasz bohater - William. Cały prolog jest trwającym ponad pół godziny samouczkiem, ale nie znaczy to, że będzie łatwo. Można zginąć w wielu sytuacjach, więc radzę grać ostrożnie.

Za kratami miejsce patroluje strażnik, a naszym celem jest uciec z więzienia. Zaczniemy wydostając się najpierw z celi. Patrzymy w prawo i widzimy ścianę z prześwitem. Kilkoma ciosami z piąchy ją niszczymy i wchodzimy do celi obok. Spotkamy tutaj po raz pierwszy zwłoki z żółtą kulką. Jest to Amrita zawierająca przedmioty i nierzadko wspomnienia, czyli historie opowiadające nam co nieco o lokacji. Zbieramy co trzeba i wychodzimy, kierując się od razu w prawo i do końca korytarza. W pomieszczeniu znajdziemy skrzynię z ekwipunkiem (miecz i buty), który zakładamy.

Wychodzimy i zabieramy się za pokonanie strażnika. Najlepiej zablokować na nim kamerę (wciskając R3) i na spokojnie krążyć wokół niego, atakując krótkimi kombinacjami ciosów, jeśli nie jesteście pewni swojej znajomości gry. Gdy go pokonamy, upuści klucz do lochu, który pozwoli otworzyć nam cele. Interesują nas ostatnia, w której znajdziemy kolejne wspomnienia amrity. Wychodzimy z lochów otwierając drzwi na końcu korytarza. W następnym pomieszczeniu znajdziemy skrzynię z Lekarstwem, które sobie ekwipujemy w menu i przypisujemy pod skrót. Idziemy dalej na schody. Zanim wejdziemy na górę, wchodzimy pod nie i otwieramy kolejną skrzynkę. Potem wchodzimy wyżej.

Jesteśmy na pomoście łączącym dwa budynki. Przed nami widzimy dwóch przeciwników, jednak nie podbiegamy za blisko, gdyż znajdujący się na drugim planie łucznik nas podziurawi. Czekamy, aż pierwszy wróg podbiegnie, załatwiamy go i zajmujemy się drugim gościem. Po wszystkim wchodzimy do budynku. Po prawej stronie jest pomieszczenie z kolejnymi przeciwnikami, więc nie wchodzimy tam od razu, tylko rzucamy kamieniem w jednego i wyciągamy go na korytarz. Potem załatwiamy drugiego. W środku czeka na nas skrzynia. Przez wyłom w ścianie wchodzimy po schodach wyżej. Nie idziemy jednak na samą górę, tylko na półpiętrze wychodzimy i kierujemy się w kierunku kapliczki (pełni ona w grze rolę punktu kontrolnego), z której korzystamy. Wychodzimy, ale zanim wejdziemy po schodach wyżej, załatwiamy po cichu kolejnego przeciwnika. Wracamy na schody i wchodzimy na samą górę. Tam z pomieszczenia po lewej zabieramy przedmioty ze skrzyni, wychodzimy i idziemy dalej. Po naszej prawej miniemy pokój, gdzie możemy podsłuchać rozmowę antagonisty - Edwarda Kelleya. Polecam to zrobić, by lepiej poznać historię gry.

Kierujemy się w lewo i stajemy przy krawędzi. Zobaczymy na dole przeciwnika, którego możemy zaatakować zeskokiem, co robimy. Po walce otwieramy stojącą na przeciwko nas skrzynię i wracamy po schodach na górę. Idziemy raz jeszcze obok pokoju, w którym siedzi Kelley, i skręcamy w prawo. Zbieramy co trzeba i idziemy na wprost korytarza na kolejne schody. Po zejściu na półpiętro i pokonaniu przeciwnika, otwieramy drzwi, które pełnią rolę pierwszego skrótu. Wracamy i idziemy na sam dół. Zaraz po naszej prawej jest skrzynia, którą otwieramy, i idziemy dalej. Mijamy na razie wyjście na zewnątrz i idziemy do końca korytarza, gdzie czeka na nas trzech przeciwników, odciągamy ich po kolei i pokonujemy. Załatwiamy potem trzeciego wroga, po czym otwieramy małą skrzynkę i wielką skrzynie. Wychodzimy na zewnątrz. Tam załatwiamy kolejnego przeciwnika i idziemy w prawo, gdzie czeka na nas kolejna dwójka. Uwaga - jeden z nich operuje kuszą, więc wyciągamy drugiego i walczymy z nim za wozem, który pełni rolę muru. Po tym, jak pokonamy jednego, załatwiamy drugiego i idziemy dalej przez dużą bramę, pokonując po drodze przeciwników. Mijamy drogę w lewo i idziemy prosto, przechodząc przez korytarz.

Na małym placu kierujemy się w prawo, ale uwaga - czeka na nas trzech przeciwników. Rzucamy kamieniem najpierw w ciężkozbrojnego, pokonujemy go i wyciągamy kolejnego wojaka. Na koniec wbiegamy po schodach z lewej strony i pozbywamy się trzeciego wroga. Otwieramy skrzynię i wracamy na plac. Po prawej stronie przy kanale stoją skrzynie, które niszczymy i zbieramy z trupa przedmioty. Wchodzimy po schodach do wieży.

Na przeciwko nas znajduje się kapliczka, z której korzystamy i jeśli chcemy, kierujemy się w lewo, by walczyć z dwoma przeciwnikami. Jednego z nich możemy zaatakować od tyłu, ale uprzedzam - to ciężkozbrojni i walka z dwoma jednocześnie wymaga wielkiego skupienia. Jeśli ich zignorujemy, po prawej stronie mamy schody. Schodzimy po nich wpierw na dół, gdzie znajdziemy mnóstwo ciał z Amritą. Wracamy po schodach i idziemy wyżej. Na chwilę wychodzimy na pierwszym piętrze by pokonać żołnierza. Wracamy i idziemy na samą górę. Po lewej mamy skrzynię, a przy krawędzi widzimy ciało z Amritą - to podpowiedź. Wchodzimy na wóz przy krawędzi i spoglądamy w dół - atak z zeskoku. Robimy to i pokonujemy przeciwników. Kierujemy się do ostatniej wieży.

Dochodzimy do krawędzi i zaatakuje nas pierwszy boss.


Kat Derrick

Punkty życia:
??
Ilość pozyskanej Amrity: --
Pozostawia po sobie: --
Słabości: --
Odporność: --

Boss: Kat Derrick

Walka z nim ma dwie fazy. W pierwszej walczymy z jego ludzką postacią. Jest prosty, choć bije mocno. Jego ataki są jednak przewidywalne, więc taktyka dwóch ataków i odskoku sprawuje się dobrze. Gdy szarżuje - uskakujemy i wyprowadzamy mu kombinację na plecy. Mniej więcej gdy odbierzemy mu połowę punktów życia, odpali się scenka i będziemy musieli walczyć z demoniczną wersją kata.

Druga wersja jest odrobinę szybsza, znacznie silniejsza i dorobiła się ataku przez chwyt, którego na szczęście łatwo można uniknąć. Wystarczy, że będziemy trzymali się na dystans. Pozostałe ataki mają odrobinę większy zasięg, ale łatwo ich uniknąć, odskakując lub turlając się do tyłu. Możemy także ryzykować przetoczenie się w kierunku przeciwnika i atak w jego plecy, co pozwoli na wprowadzenie dłuższej kombinacji. Walczymy tak długo, aż naładuje nam się pasek Żywej Broni i od razu z niego korzystamy. Odpali się scenka, a my skończymy Prolog.


Zapis wideo lokacji:

NiOh - Londyńska Wieża Tower

Skomentuj Komentarze (22 opinie)

slonik666 dodano: 08.02.2017, 16:54
Dla tych co liczyli ze pograja w NiOha z kolega w coopie to mam zle wiadomosci. Okazalo sie poodbno ze dokonano jednej malej modyfikacji warunkow przyzywania. Mianowicie zeby zagrac ze swoim ziomkiem np na passworda to jeden z nas musi miec juz ukonczana ta misje bo inaczej du.pa. Podobno tego w becie nie bylo i dwie osoby mogly grac tak zwanego blind runa a teraz po zmianie juz tylko jednaa. Troche sie wku.rwilem bo chcialem dzisaj z kolega razem pograc ...
axeMaltesse do slonik666 dodano: 08.02.2017, 16:59
Wlasnie tez o tym dzis przeczytalem. Jedym slowem leca na hardcore. Poza tym wystarczy, ze tylko jeden z was bedzie miec ten etap zrbiony czy tylko ten przyzywajacy/przyzywany?
slonik666 do axeMaltesse dodano: 08.02.2017, 17:12
chyba chodzi o to ze host moze nie miec ukonczonej misji ale osoba ktora ma mu pomoc juz musi miec.
Troche jest placz na forach o to bo w becie nie bylo tego ogranicznika i sporo osob kupilo ta gre dla coopa a tu taki zonk ...
slonik666 do axeMaltesse dodano: 08.02.2017, 17:15
czy ja wiem czy leca na hardcore. Co jest niby trudniejsze to ze dwoje kolegow na slepo beda robic misje czy to ze przywiesz sobie typka ktory jest wykoksany i misje zna jak swoja kieszen ?? Dla mnie kompletny bezsens. To jak chca hardcore to niech wogole wypie.dola tego coopa i tyle... Edytowano 1 raz. Ostatnio: 08.02.2017, 17:15
axeMaltesse do slonik666 dodano: 08.02.2017, 17:15
Moze na dniach pojawi sie patchyk z umozliwieniem juz coopa bez problemów :)
axeMaltesse do slonik666 dodano: 08.02.2017, 17:17
Moim, zdaniem zawsze jest lepiej we 2 latac niz samemu, do tego jest tez latwiej i o to pewnie chodzilo. Nawet we 2 lecac na pale latwiej idzie.
====
Nie ma skalowania sie. Tak, ze kox zostanie zrównany do ciebie poziomem i dmg? Edytowano 1 raz. Ostatnio: 08.02.2017, 17:17
slonik666 do axeMaltesse dodano: 08.02.2017, 17:23
ze skalowaniem nic nie wiem, ogolnie o tym coopie jest malo informacji. najgorsze jest to ze wychodzi w praniu na premiere do tego. Moj kolega ogolnie nie przepada za Soulsami ani klimatami Japonii ale gre kupil ze wzgledu na tego coopa a tera jak dzisaj sie dowie ze nici z biegania na slepo razem no to na imprezie beda lataly kur.wy.
axeMaltesse do slonik666 dodano: 08.02.2017, 17:28
Przejdz poczatek, i zacznij z nim jak cie przyzwie :).
Wszystko da sie ominac, poza tym dlatego warto czekac na premiere, bo takie smaczki wychodza :p
Sebastian [94.254.***.***] dodano: 08.02.2017, 18:20
witajcie koledzy ,mam pytanko i jak wam sie gra podoba ? nie miałem okazji zobaczyć bete ,ale dark i bloodborne przeszedłem całą ,może mi ktoś napisać czy żeczywiśccie te sterowanie jest toporne ? bo czytałem opinie na forach ze w becie było nei wiem ile w tym prawdy i podobno zamiast R1 ,L1 walczy się trójkątem i kółkiem .Proszę aby ktoś mi napisał kto grę kupił bo ostrze sobie na nią żeby i jutro chciałbym ją kupic.Pozdrawiam
spathoek do Sebastian dodano: 08.02.2017, 19:30
Polecam w 100 % jak lubisz soulsy i BB napewno sie odnajdziesz,sterowanie jak dla mnie miod dynamika jest czasem kamera zafisuje w ciasnych pomieszczeniach a tak niedoswiadczylem problemow jak na moje sterowanie jest lepsze i wygodniejsze niz soulsy i bb
Sebastian [94.254.***.***] do spathoek dodano: 08.02.2017, 19:49
ok dzięki więc jutro zakupie ;).
slonik666 dodano: 08.02.2017, 13:06
Musiol mozesz napisac po krotce w ktorym momenciem mozna sie summonowac do coopa na haslo i co trzeba miec zeby to zrobic ?
AndyG74 do slonik666 dodano: 08.02.2017, 13:31
Londyńska tower hahah :p
radzioo do AndyG74 dodano: 09.02.2017, 08:06
Fakt, kogoś pogięło z tłumaczeniem.
IC dodano: 09.02.2017, 22:08
Patrząc po przepustce sezonowej i totalnie nie znając fabuły gry zgaduje że w misjach z DLC zmierzymy się z Yukimurą Sanada :)
Xtivnes dodano: 08.02.2017, 13:45
Opłaca się kupić nioh czy lepiej kupić soulsy albo bloodborne'a?
slonik666 do Xtivnes dodano: 08.02.2017, 13:51
polecam Ci kupic wszystko :D
czarnooo [185.125.***.***] do Xtivnes dodano: 08.02.2017, 14:44
Kup sobie lepiej flaszke albo dwie to za każdym razem będziesz miał co innego a wyjdzie w ch*j taniej :D
turbopuszek do Xtivnes dodano: 08.02.2017, 14:45
BB jest można powiedzieć najbardizej pusty pod względem zawartości. Ma ciekawe bronie ale jest ich bardzo mało, to samo stroje. Ma za to klimat i stylową grafikę która robi wrażenie.
Soulsy są genialne ogólnie. Wielki świat, kreatywnie zaprojektowani przeciwnicy, sporo broni i pancerzy. Dość trudne, chociaż 3 część według mnie najłatwiejsza.
No i Nioh. Azjatycki klimat, najlepszy jak na moje system walki. Najlepszy jak na moje system lootu którego jest od groma więc jak lubisz np w diablo czy takim division czy czymś w tym stylu zbierać sprzęt, porównywać go i układać najlepszy build to nioh jest w tym najlepszy.

Ciężko powiedzieć która gra jest najlepsza bo każda jest na swój sposób diametralnie inna. Łączy ich głównie styl gry polegający na nauce zachowania przeciwników i dość wysokim poziomie trudności.
Jeśli lubisz fantasy i średniowiecze to proponuję soulsy. 3 najłatwiejsza a i pewnie da radę w promce gdzieś znaleźć.
Jeśli lubisz coś w rodzaju wiktoriańskiej angli z wilkołakami itp to BB jest idealny
A jak klimaty japońskie to Nioh przy czym ten jest najdroższy w tej chwili.
c3urny do Xtivnes dodano: 08.02.2017, 16:08
Bierz BB.
Saqurado do Xtivnes dodano: 08.02.2017, 17:21
wszystkie gry mają równy poziom. Więc wybierz po klimacie średniowiecze vs lovecraft vs mitologia japońska
Prem do Xtivnes dodano: 09.02.2017, 23:05
wez najtansza teraz i jedz sobie po kolei a nioh ztanieje do tego czasu az DS i BB skonczysz

Komentarze (22 opinie) Skomentuj