Najważniejsze wydarzenia E3 2017

  • redakcja @ 18.06.2017

Targi E3 2017 za nami. W trakcie tych kilku dni w naszym serwisie pojawiło się prawie 200 wpisów z informacjami o grach, które pokazano lub zapowiedziano w Los Angeles. Z całej tej lawiny informacji, postanowiliśmy wyłowić najważniejsze wydarzenia targów E3. Zapraszamy.

Nie jest to zestawienie największych zapowiedzi, najfajniejszych zwiastunów czy gier, przy których spadła nam na ziemię kopara. Nie. To zestawienie najważniejszych wydarzeń, mniej lub bardziej związanych z grami wideo. Skoro już sobie wyjaśniliśmy podstawową kwestię - lecimy z wyborami.


Pokaz Spider-Mana

Ze wszystkich tytułów na konferencji Sony, to właśnie Spider-Man był tytułem najważniejszym. Gdy rok temu Insomniac Games zapowiedziało, że pracuje nad tym tytułem, zaczęliśmy zastanawiać się, jak ostatecznie wyglądać będzie rozgrywka. O jakość gry raczej się przesadnie nie martwiliśmy, jednak lata z kolejnymi, dosyć słabymi grami na tej licencji nas solidnie wypościły. Więc te kilka minut materiału, który puszczono na końcu konferencji Sony, były niczym balsam na nasze serca. Ogromny (może nawet gigantyczny) świat, do tego niesamowita grafika oraz system walki na myśl przywodzący serię z Batmanem. Po tym pokazie chyba nikt z fanów Spider-Mana i gier z otwartym światem nie ma wątpliwości, że powinniśmy dostać hit.

 

Zapowiedź Beyond Good & Evil 2

Beyond Good & Evil 2 na zamknięcie konferencji Ubisoftu było zdecydowanie największym wydarzeniem growym tych targów. Gdy w 2008 roku zobaczyliśmy pierwszy teaser tej produkcji (która wtedy miała być bezpośrednią kontynuacją), absolutnie nikt nie spodziewał się, że w ciągu 9 lat gra nie pojawi się na rynku. A jednak. Zmieniliśmy generację, zdążyliśmy zagrać w masę innych tytułów, a Michel Ancel gry nie wydał. W tym roku Beyond Good & Evil 2 pokazane zostało jako prequel na zwiastunie CGI bez daty premiery (nawet orientacyjnej), więc pewna doza ostrożności nam pozostała (mamy dobrą pamięć) i ślepo nikt z nas się nie podnieca. Ale nie będziemy silić się na oryginalność i twierdzić, że gra nas nie interesuje. Bo tak nie jest.

Konferencja Devolver Digital

W sumie to powinniśmy napisać "konferencja", bo to, co odstawiło Devolver Digital, powinno zostać zapisane złotymi zgłoskami w historii gier. To nie była konferencja, to było przedstawienie, które z każdą kolejną minutą schodziło w coraz mroczniejsze zakątki umysłu pomysłodawcy. Z początku oglądaliśmy gry niezależne, słuchaliśmy suchych żartów prowadzących, ale im dalej w las... uwierzcie, słowami nie da się tego opisać. Wszystko to, by wyśmiać całą branżę gier, wszystkie zagrywki wydawców - wczesne dostępy, preordery, dema udające bety, mikrotransakcje, marketingowe bajki... Uwierzcie, musicie to zobaczyć.

Skomentuj Komentarze (7 opinii)

Spaidi dodano: 18.06.2017, 09:31
Spiderman i A Way Out, to moze byc ciekawe ;>
kristoffer1979 dodano: 18.06.2017, 09:55
Nie wiem kto pisał to podsumowanie. Dobrze zrobione, dobrze napisane, ale mam jedno pytanie. Co to znaczy, że Japończycy osiedli na laurach? Obecny rok jest zdecydowanie najlepszym od startu konsoli i jeżeli tak wygląda odpuszczenie sobie, to jestem za. Chcę więcej olewania klienta przez Sony :D
Wrzucę jeszcze swoje uwagi na temat E3.
Największa niewiadoma
Spiderman to dla mnie wielka niewiadoma, a tą niewiadomą jest system walki z Batmana, który jest....tragiczny. Nigdy Batmana nie skończyłem właśnie przez to niekończące się mashowanie X, z wciśnięciem od czasu do czasu "kółka". Tak kretyńskiego systemu walki w grach jeszcze nie widziałem. Tutaj będzie to trochę urozmaicone przez zabawy z siecią i to daje jakąś nadzieję.
Największe rozczarowania
Anthem-nie wiem co tak zajarało ludzi przy tej grze. Dla mnie to Andromeda niemal w skali 1:1. Ubraliśmy się w skafander, przelecieliśmy przez mapę oglądając po drodze kilka skryptów i na końcu kilka pocisków z dużej odległości, co było całą walką. Tyle....jedna wielka nuda. Brakło tylko skalowania roślinek po drodze, ale to Bioware więc jestem pewny, że to będzie.
Detroit-szykuje się kolejna piękna wydmuszka. O ile pierwszy trailer był dobry, drugi średni, to trzebi był straszny. Nuda, nuda, nuda, zero jakichkolwiek emocji. Szykuje się piękna gra o obrażonych manekinach sklepowych.
Na co najbardziej czekam
Wolfenstein i Metro- szykują się dwie świetne, piękne i cholernie grywalne gry dla singlowego gracza. Po szale na multi i usieciowieniu wszystkiego, można było mieć wątpliwości czy takie gry jeszcze wrócą. Wróciły w wielkim stylu.
Największe zaskoczenia
Shadow of the Colossus-czyli powrót legendy. Powrót w wielkim i pięknym stylu. Reakcja publiczności przy tej grze była straszna. Ludzie ziewali, zero reakcji, zero braw. Przecież ten tytuł bije na głowę FFVII i Shenmue 3 razem wzięte, a przy tamtych tytułach ludzie robili pod siebie. Nie rozumiem tej reakcji i braku zainteresowania.
Największy WTF?!?
Konferencja Sony to w ogóle temat na osobny akapit. Zero emocji, zero reakcji publiczności. Ich konferencje zawsze były mocno zintegrowane z publicznością. Niektórzy nawet pisali, że za mocno. W tym roku publiczność zachowywała się jak na nudnym wykładzie uczelnianym.
Gra targów
God of War-be a Warrior. Widziałem ten trailer już ze 30 razy, coś pięknego. Równie dobry jak poprzedni. Cory Barlog umie w trailery, oby gra trzymała równie kosmicznie wysoki poziom. Edytowano 2 razy. Ostatnio: 18.06.2017, 10:09
hubertuss03 do kristoffer1979 dodano: 18.06.2017, 10:50
Obejrzyj jeszcze raz konferencję Sony, na spokojnie. Brawa są i to nie raz, a w przypadku m.in. GOWa, Uncharted czy Horizon - duże. Sony tylko jakiś dziwny manewr zrobiło bo przyciszało publiczność. W dwóch miejscach nawet słychać jak publiczność zostaje podgłoszona. U Microsoftu było znowu inaczej i tam każdą reakcję było słychać a tutaj trzeba się wsłuchać :/
Laughter-XIII do kristoffer1979 dodano: 18.06.2017, 11:19

kristoffer1979 napisał:


Shadow of the Colossus-czyli powrót legendy. Powrót w wielkim i pięknym stylu. Reakcja publiczności przy tej grze była straszna. Ludzie ziewali, zero reakcji, zero braw. Przecież ten tytuł bije na głowę FFVII i Shenmue 3 razem wzięte, a przy tamtych tytułach ludzie robili pod siebie. Nie rozumiem tej reakcji i braku zainteresowania.


Spójrz na jej wyniki sprzedaży, a zrozumiesz - gry Uedy nikogo nie obchodzą poza garstką fanów. Ot, taka brutalna rzeczywistość.
kristoffer1979 do Laughter-XIII dodano: 18.06.2017, 11:41
Wiem i szkoda, ale Shenmue nie jest wcale popularniejszą marką, a dziwny fanatyzm wokół niej powstał. Co było widać po E3 z 2015.
axeMaltesse dodano: 18.06.2017, 12:58
Monster hunter! Hype
kain dodano: 19.06.2017, 07:59
Dla mnie targi ok, zobaczyłem co chciałem a to że większość wyjdzie na początku przyszłego roku mi nie wadzi bo mam w co grać